Anasayfa Yeni Başlık Mesajlar Profil Ayarlar

muhasebeci.org, türkiye'deki muhasebeciler, mükellefler ve sektöre ilgi duyan herkesin buluştuğu bir platformdur. bu platform, muhasebecilerin güncel konular hakkında bilgi paylaşımı yapabileceği, gündem yaratabileceği, soru sorabileceği, mükelleflere bilgi verebileceği, sorularını yanıtlayabileceği ve birbirleriyle etkileşimde bulunabileceği bir ortam sunmaktadır.
Bir muhasebeci, yöneticilerin, yatırımcıların, vergi otoritelerinin ve diğerlerinin kaynak tahsisi konusunda karar vermelerine yardımcı olan finansal bilgilerin güvenliğinin ölçülmesi, açıklanması veya temin edilmesi olan bir muhasebe veya muhasebecilik pratisyenidir. Kayıt tutma ile ilişkilidir.

Meslekî derneklerin sertifika sınavları ile yetkinlik sergileyen muhasebeciler Yeminli Mali Müşavir gibi unvanları kullanmak için sertifikalandırılmıştır. Bu uzmanlara, bir kuruluşun finansal tablonu onaylama kabiliyeti gibi yasal olarak belirli sorumluluklar verilir ve meslekî suistimalden sorumlu tutulabilirler. Kalifiye olmayan muhasebeciler kalifiye bir muhasebeci tarafından kullanılabilir veya yasal imtiyaz ve yükümlülükler olmadan bağımsız olarak çalışabilir.